تبلیغات

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

بوستان پارسی - نامه ای به یک دوست...!
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 18 خرداد 1391

سلام ای آنکه در دم هر چه خواهم می آوری برایم.

سلام ای رتبه ی یک دنیا

سلام ای محول الاحوال اصحاب اینترنت

سلام ای پروردگار اینترنت

سلام ای آنکه همه ی دنیا را در سه سوت برایم هر جور که بخواهم مرتب میکنی

سلام ای هوم پیج نیم دنیا

سلام ای پایه گذار جی میل

سلام ای آنکه جهان می شناسندت

سلام ای گوگل!

ضاهرا تو تنها غریق نجات دریا ی عظیم اینترنتی و تنها شخصی که در این دریا و امواج و اصحابش گم نشده است. شاید این اولین باری است که صدای مرا می شنوی. ای آنکه لگو یت هر روز یک جور مختلف است. شاید خودت کسی را در میان این اقیانوس بزرگ اینترنت به این ریز مطلب من برسانی. ای آنکه هکت سخت و دشوار بود و ای مشعل گمشدگان.

من مانده ام که چگونه میلیون ها صفحه که یکی شان در نیم ساعت برای ما باز می شوند برای تو سه سوته باز اند! ای که پای فیلتر شدن و نشدنت هزاران مسئول کارمند دو دل شده اند. ای خالق جی میل . کم مانده که نهاد فیلترینگ این سرویست هم فیلتر کند و به جای آن سرویس ایرانی را درست کند و به جای جیمیل پایش بنویسد جمیل !!!

پس از ایجاد فارس فیس می توان قدر فیس بوک را دانست. در حالی که تعداد اعضای فیس بوک ایرانی (فارس فیس) دو رقمی نشده است گفته شده برای تو هم باید چیزی ساخته شود و به جای گوگل دات کام بشود خر تو گل دات کام. بالاخره اینکه فیلتر می کنند بی دلیل نیست شاید چیزی دارد که نباید داشته باشد که البته تو زیاد از این طور چیز ها داری و یک تصویر که سرچ می کنی سه ردیف اولش سایت های مستعجل فیلتر شده است و بعضی هایش هم که فیلتر نشده اند انشالله فردا و پس فردا کارشان ساخته است. بالاخره نهاد فیلترینگ هم غریق نجات دیگر اینترنت است که جوان مردم در آن غرق نشود ولی بهتر بود بگویم که فیلترینگ چیزی شبیه  توفیق اجباری است و جوانی که بخواهد زیر آبی برود را هم می کشند بیرون. البته آلتراسلف و فری گیت و... این زیرابی ها را روی اسلوموشن{سرعت کم} برده اند ولی در هر حال سرعت کند بهتر از سایت پیوند ها است!!!

محتوای اصلی ات یک لگوی چپ و چوله است و دو دکمه و یک اینپوت باکس یک و نیم وجبی است! ولی از یک جهان  که هر روز دست کم 50 مطلب روی سایتشان میزنند بهتری. نوشتن برنامه ات کاری ندارد ولی آنکه اول کرد مشهور می شود . ای کاش همگان چون گوگل ، گول زدن در کار نداشتند و ای کاش همه هادی یکدیگر در مسیر ابدی اینترنت بودند . از گوگل خیلی چیز ها می توان آموخت البته از گوگلی که نهاد مذبور و مذکور فیلترینگ نصف صفحاتش را فیلتر کرده. گوگل فقط جایی بد آموزی دارد که قفل طلایی آلترا سلف را بر گوشه ای از مانیتور خود میهمان کنیم. از این بحث ها که بگذریم حالت چطور است؟! تو که آن ور دنیا را هم می بینی به آن طرف ها سلام برسان. ای پناه محققان یک شبه . پناهم ده در دریای اینترنت که گاه طوفان دارد و گاه طغیان

 

و این بود انشای من☺

 
طبقه بندی: انشا،  نثر، 
برچسب ها: google، گوگل، نامه ای به گوگل، نامه، نامه ی جالب، طنز، نامه ای به یک سایت،
ارسال توسط محمد حسین محمدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
اشعار کدام شاعر پارسی را می پسندید؟

پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ